pict header 1

Solární kolektory

NOVINKA - SOLÁRNÍ KOLEKTORY SKR500

SKR500

Více o SKR500

Přednosti kolektoru SKR500

Patentovaný montážní
systém

app_03_werkzeug

Inovace
SONNENKRAFT

app_02_SK-innovation

Žádné nářadí pro
hydraulické propojení

app_03_werkzeug

Montáž je snadná
a rychlá

app_04_quickNeasy

Vysoký výkon při nízké
hmotnosti

app_05_mehr_leistung

Minimální potřeba
potrubí

app_06_min_verrohrung

Bezrámový
design

app_07_frameless

Vhodný pro každou
střechu

app_08_jedes_dach

 

VAKUOVÉ SOLÁRNÍ KOLEKTORY CPC12OEM

Více o RITTER CPC

skol1snew

Vrcholem ve vývoji solárních kolektorů jsou vakuové kolektory RITTER CPC (výrobce Ritter Solar, Německo). Kolektor se skládá z řady dvojitých trubic vyrobených z borosilikátového skla. Vakuum mezi skly trubice je trvalé, protože každá trubice je zatavena (podobně jako dlouhá úzká termoska). Případná výměna trubice je otázkou několika minut, protože je uložena pouze ve vymezovacím gumovém kroužku a plastovém kloboučku. Selektivní povrch je nanesen na vnitřní sklo trubice ve vakuu. V každé trubici je válcová lamela pevně spojená s U-trubičkou pro cirkulaci teplonosného média. Pod jednotlivými trubicemi se nacházejí dvojitá zrcadla z vysoce leštěného plechu.

 

SOLÁRNÍ KOLEKTORY NAD STŘEŠNÍ KRYTINU SK500N(L), RK2301 Aplin

Více o SK500, RK2301
skol2snew

Klasické (selektivní) solární kolektory, které nabízíme, mají špičkové absorbéry s galvanicky nanášenou selektivní vrstvou ve formě plasmy ve vakuu. Tato technologie zajišťuje absorbtivitu kolem 95% dopadajícího záření a stálost vlastností selektivní vrstvy na desíteky let. Emisivita absorbční plochy je do 5%. Vnější části kolektorů jsou vyrobeny ze slitin hliníku a hořčíku. Výrobcem kolektorů je rakouská firma GREEN one TEC. Kolektory v jsou určeny k montáži nad střešní krytinu, nebo na libovolnou volnou plochu.SOLÁRNÍ KOLEKTORY DO STŘEŠNÍ KRYTINY IDMK25

Více o IDMK25
skolsnew

Pro integraci do střešní krytiny slouží kolektory s dřevěnými rámy, které se montují na střešní latě a oplechují se podobně jako střešní okna. Dřevo není ve styku s atmosférou, dokonale izoluje a nevytváří tepelný most. Ve střeše budovy tak nedochází ke srážení vody, jako u kolektorů s kovovými rámy. Hmotnost námi dodávaných kolektorů je velmi nízká – cca 20 kg/m² plochy.